Julka

Chrzest Święty

Chrzest Święty Julki był pięknym i rodzinnym wydarzeniem, chociaż sama zainteresowana się za bardzo nie przejmowała całą uroczystością, ponieważ była spokojna przez cały czas, jak zresztą zaraz sami zobaczycie. To wydarzenie dla mnie nie było zwykłym reportażem, ponieważ Chrzest Święty miała siostrzenica mojej narzeczonej, która została matką chrzestną małej Julki.

Jak wspomniałem, moja narzeczona została matką chrzestną, więc nie mogło jej tu zabraknąć. :)

Samo ubieranie dla małej Julki było już wielką atrakcją. :)

Chrzest Święty odbył się w nowym kościele pw. Św. Ojca Pio w Gdańsku Ujeścisku. Kościół zrobił na mnie wielkie wrażenie. Z daleka przypomina Archikatedrę Oliwską.

We wnętrzu dominują drewniane wykończenia i dodatki. Trzeba przyznać, w środku przepięknie prezentuje się ta świątynia.

Msza Święta rozpoczęła się od przywitania rodziców, rodziców chrzestnych oraz oczywiście maluszków, które zostaną ochrzczone. Wszyscy uroczyście zostali wprowadzeni do świątyni procesją.

No i najważniejsza część. Chrzest Święty Julki. Nasza mała bohaterka dzielnie przeżyła cały obrzęd chrztu oraz mszę świętą.

Tata chrzestny naszej małej Julki nie należy do niskich osób, więc nie było problemów z zapaleniem świecy od paschału, jak przeważnie się to zdarza.

Po mszy świętej nadszedł czas uroczystego obiadu i tortu. Sama Julka jakby chciała pokazać kciukiem, że było OK. :)

Dziękuje rodzicom Julki za to, że mogłem uwiecznić ten szczególny dzień dla nich i Kościoła, który przyjął kolejnego małego chrześcijanina. :)